Home » Bez kategorii » Nie masz co robić? Pisz dziennik!

Nie masz co robić? Pisz dziennik!

Niektórzy z nas zapomnieli już, że mogą sami stworzyć cos ciekawego i jednocześnie rozwijającego. Narzekanie na nudę jest przecież zdecydowanie passe! Interesują inicjatywą dla samego siebie może być przecież pisanie dziennika. Dlaczego?

Dzienniki wydają się być anachroniczne i owiane tajemnicą historii. Może być to prawdą, jeśli mówimy tylko i wyłącznie o dziennikach spisywanych piórem na żółtym papierze i chowanych w szufladach masywnych drewnianych komód czy w skrzyniach pod łózkami. Dziś dziennik można pisać w sposób nowoczesny – przy użyciu komputera. Po co?

pisanie dziennika na komputerze

Ćwiczysz tym samym warsztat pisarski

Wielu z nas chciałoby pisać zawodowo i spełniać się w tej pasji. Brak im jednak odwagi, zaplecza technicznego, warsztatu. A pisanie to przecież w dużej mierze rzemieślnictwo i wymaga doświadczenia, umiejętności, którą można nabyć oraz pewnego talentu. O ile talentu nie zdobędziemy w żaden sposób, o tyle możemy popracować na warsztatem i umiejętnościami. A pisany dla siebie samego dziennik może pomóc nam szybciej opanować język, którym się posługujemy, i doskonalić szybkość i łatwość pisania.

Możesz pozbyć się negatywnych emocji i oczyścić własną atmosferę

Okazuje się, że pisanie dziennika, w którym będziemy opisywać nasze przeżycia i emocje (również te negatywne), może w pozytywny sposób wpłynąć na nasz stan psychiczny. Przelewając złe myśli na papier, pozbywamy się ich i możemy spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy – czytając o nich. Warto przećwiczyć to na sobie. Jak? Wystarczy opisać jeden ze swoich koszmarnych dni i wypisać wszystkie uczucia, jakie się w nas wtedy pojawiły. Następnie zupełnie wyjść z własnej roli i odczytać zapiski tak, jakbyśmy byli kimś innym. Nasze problemy od razu wydadzą nam się mniejsze, a my zyskamy nowe pokłady pozytywnego myślenia.

Kiedy będziesz już sławny, możesz na nich nieźle zarobić 🙂

Nie od dziś wiadomo, że nic się tak dobrze nie sprzedaje, jak prywatne życie gwiazd oraz innych sławnych osób. Jeśli kiedykolwiek zostaniesz sławną personą, po Twoje dzienniki do księgarni będą ustawiały się kolejki ciekawskich. A jeżeli kiedykolwiek faktycznie zdecydujesz się opublikować swoje przemyślenia, będziesz mógł wpłynąć na postrzeganie świata innych osób.