Home » Bez kategorii » Maty edukacyjne dla niemowląt

Maty edukacyjne dla niemowląt

Pojawienie się na świecie dziecka i jego dalszy rozwój są powodem do radości i dumy. W domu coraz większą część umeblowania stanowią artykuły dla dzieci, które mają im pomóc w nauce chodzenia, jedzenia czy ogólnym rozwoju poznawczym. Jednym z wygodnych i praktycznych rozwiązań dla niemowląt są maty edukacyjne.

Czym są maty edukacyjne?
Maty edukacyjne to alternatywa do zabaw na dywanie czy kocu. Wykonane są z miękkiego i delikatnego materiału, który bez problemu można prać. Posiadają pałąki, które w razie potrzeby można odłączyć, a także wiele różnych zabawek, które mają za zadanie zająć dziecko i wpłynąć na jego rozwój poznawczy. Dlatego w matach montowane są lusterka, w których swojego odbicia zacznie szukać nawet już trzymiesięczniak, zabawki szeleszczące, gumowe, grające i świecące.

Zalety mat edukacyjnych
Maty są swoistym placem zabaw dla niemowląt. Przebywające na macie dziecko może swobodnie, bez obaw rodziców, ćwiczyć obroty czy podnoszenie. Dzięki różnorodnym zabawkom dziecko ćwiczy koordynację wzrokową, działania manualne, a dzięki zabawkom grającym – rozwija zmysł słuchu. Sprzyja też przebywaniu dziecka na brzuszku i podnoszenia główki, co stymuluje mięśnie tułowia i sprzyja zachowaniu zdrowia kręgosłupa w przyszłości.

Jaką matę wybrać?
Obecnie na rynku artykułów dla dzieci znaleźć można ogromny wybór różnorodnych mat dla dzieci. Różnią się wieloma elementami, od wielkości po możliwość dalszego wykorzystania. Kupując matę edukacyjną warto zwrócić uwagę na:
– materiał wykonania
– wielkość i kształt maty
– łatwość montażu pałąków i składania do przenoszenia
– kolor – dostępne są maty pastelowe, w żywych kolorach oraz czarno-białe
– zabawki – ceniona jest różnorodność zabawek, które będą w jak największym stopniu pobudzać dziecko do poznawania świata i nie znudzą się zbyt prędko
– możliwość montowania dodatkowych zabawek z serii
– bezpieczeństwo – maty, tak jak i pozostałe artykuły dla dzieci, powinny posiadać niezbędne certyfikaty

Dodatkowe warianty
Przed zakupem maty warto sprawdzić jakie dodatkowe możliwości oferuje dany model. Wielu producentów oferuje możliwość np. stworzenia z maty, poprzez spięcie jej rogów, mini kojca dla dzieci. Inne mogą służyć starszemu dziecku jako kocyk.

Mata dobra na wszystko
Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę zakup gadżetu jakim jest mata edukacyjna. Jest to rozwiązanie bezpieczne dla dziecka, zapewniające mu stymulację różnych zmysłów, pozwalające na nieskrępowaną zabawę. Dla rodziców jest to też dobry pomysł na spokojne spędzenie czasu z maluszkiem.

Szukasz maty dla swojego dziecka? Odwiedź https://dwamichaly.pl/pol_m_Pokoj-dziecka_Maty-edukacyjne-438.html