Home » Bez kategorii » Jaki wybrać prezent na bierzmowanie dla dziewczyny?

Jaki wybrać prezent na bierzmowanie dla dziewczyny?

Niedługo zacznie się czas uroczystości bierzmowania, dlatego warto już teraz zastanowić się, co powinniśmy sprezentować nastolatce przystępującej do tego sakramentu świętego. Zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy świadkami bądź rodzicami chrzestnymi. Dla nastolatki jest to dość podniosła chwila, warto więc sprezentować jej coś, dzięki czemu wydarzenie będzie zapamiętane na długie lata.

Co wybrać dla dziewczyny?

Bierzmowanie jest jednym z ważniejszych sakramentów w Kościele Katolickim. Aby uczcić tę podniosłą chwilę, warto zakupić elegancki, ale równocześnie skromny podarek. Sprawi to przyjemność młodej dziewczynie oraz upamiętni ważny moment inicjacji chrześcijańskiej. Dlatego warto wziąć pod uwagę jako podarunek właśnie delikatne kolczyki.

Jest to bardzo uniwersalny typ prezentu. Szczególnie jeśli nastolatka lubi nosić tego typu biżuterię, warto uzupełnić jej kolekcję o parę delikatnych kolczyków. Dodatkowo nie musimy martwic się o wybór rozmiaru kolczyków, tak jak to się ma z pierścionkiem. Dziurki w uchu są tej samej wielkości. Na taką okazję powinno wybrać się delikatne kolczyki wkręty. Będą one najbardziej odpowiednie na tę okazję.

Jaki kamień?

Złote kolczyki z cyrkonią (fot. ERGOLD)

Trudnym wyborem jest zdecydowanie się na rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji delikatnych kolczyków. Równocześnie istnieją pewne zabobony, które tłumacza symbolikę niektórych kamieni. Tak więc perła symbolizuje łzę, szmaragd nadmierną szlachetność, a brylant szlachetność. Starajmy się jednak traktować tego rodzaju opinie jako swego rodzaju ciekawostkę. Wybierając biżuterię na tego rodzaju okazję, pamiętajmy, żeby nie kierować się okazałością błyskotki. Kolczyki jedynie stracą na swojej uniwersalności. Szkło albo cyrkonie będą odpowiednie na co dzień, szczególnie dla osoby, która wciąż chodzi do szkoły.

Jaki kształt?

Oczywiście skromnie nie znaczy nudnie. W tym sezonie warto postawić na różnego rodzaju figury geometryczne albo w kształcie modnych motywów takich jak koniczynka, serca lub nieskończoności. Jeśli odpowiednio dobierzesz rodzaj kolczyków, dziewczyna nie będzie musiała martwić się o inny rodzaj biżuterii. Dodatkowo ważnym czynnikiem jest dobre zapięcie, zwłaszcza w przypadku delikatnych kolczyków. Zapewni to komfort noszenia. Wybierzmy taki rodzaj, który nie będzie zahaczał o włosy, ubranie i nie będzie uwierał podczas codziennego noszenia oraz nie będzie przeszkadzał w wykonywaniu codziennych czynności.